Advento vainiko kilmė ir istorija (įdomu!)

Advento vainiko kilmė ir istorija (įdomu!)

Advento vainikas Kaufboireno mieste, VokietijojeEPA nuotrauka

Advento vainikas pirmą kartą pasirodė Vokietijoje 1839 metais. Liuteronų pastorius Johanas Hinrichas Vichernas, dirbęs su skurstančiais vaikais, padarė vainiką iš vežimo rato. Ant rato jis pritvirtino dvidešimt keturias mažas raudonas žvakutes ir keturias dideles baltas žvakes. Raudonos žvakelės būdavo uždegamos kiekvieną savaitės dieną, išskyrus sekmadienį, kai būdavo uždegama viena iš keturių baltų žvakių.

Kiek didesnis nei įprasta advento vainikas – papuoštas 24 žvakėmis vietoje keturių. Nordkirche nuotrauka

Laikui bėgant advento vainikai išpopuliarėjo ne tik Vokietijoje – dažnas advento vainiku puošia savo namus ir Lietuvoje. Tačiau įspūdingiausia advento vainikų įvairovė – būtent vokiškai kalbančiuose kraštuose. Vokietijoje ir Austrijoje miestai savo aikštes puošia milžiniškais, kelių metrų skersmens vainikais. Tai neretai virsta savotiškomis varžybomis – kurio miestelio vainikas bus didesnis ir gražesnis.

Didžiulis advento vainikas Mariazell miestelyje, Austrijoje. Wikipedia nuotrauka

Austrijoje daroma Paradeisl vadinama savotiška advento vainiko versija: keturios advento žvakės įstatomos į obuolius, tarpusavy sujungtus pagaliukais, taip, kad trys obuoliai sudaro pagrindą, o vienas yra iškeliamas į viršūnę.

Austriškas Paradeisl. Pinterest nuotrauka

 

Šaltinis: Bernardinai.lt

No Comments

Post A Comment