BIRŽELIO 14 D. (PENKTADIENĮ) Gedulo ir vilties diena, minimas Palaimintasis Teofilius Matulionis

BIRŽELIO 14 D. (PENKTADIENĮ) Gedulo ir vilties diena, minimas Palaimintasis Teofilius Matulionis

BIRŽELIO 14 D. (PENKTADIENĮ)
Gedulo ir vilties diena, minimas Palaimintasis Teofilius Matulionis😇
 
18:00 val. šv. Mišiose melsimės prašydami Palaimintojo Teofiliaus Matulionio užtarimo.🙏
 
Apie palaimintąjį Teofilių Matulionį:
Gimė 1873 m. Lietuvoje. 1900 m. buvo įšventintas kunigu Mogiliovo arkivyskupijai. Kunigavo įvairiose parapijose Latvijoje ir Rusijoje. 1928 m. gruodžio 28 d. slapta nominuotas Apaštališkojo Administratoriaus Leningrade koadjutoriumi ir 1929 m. vasario 9 d. konsekruotas vyskupu. 1943 m. paskirtas Kaišiadorių vyskupu Lietuvoje. Vien iš neapykantos tikėjimui triskart teistas ir pasmerktas šešiolikai metų kalėjimo bei ketveriems metams namų arešto, atsiskleidė kaip tvirtai Dievu pasitikintis ir žmonėms atsidavęs ganytojas. Mirė 1962 m. rugpjūčio 20 d. Šeduvoje.
 
Arkivyskupas Teofilius Matulionis palaimintuoju paskelbtas 2017 m. birželio 25 d.
No Comments

Post A Comment