Keletas Kauno šv. Jono Pauliaus II piligrimų 2017 m. rugpjūčio 27 d. dalyvavo padėkos Dievui už Lietuvos Laisvę piligrimystėje. Nuo Dubysos iki Šiluvos su kitais piligrimais, vadovaujami Kauno arkivyskupo Liongino Virbalo, meldėsi Rožinio Džiaugsmingąją ir Šviesos slėpinių Rožinio dalis (Šviesos slėpinius įvedė šv. Jonas Paulius II), vėliau su giesmėmis eidami jaukiu Šiluvos Šilu, kartu su palaimintojo Teofiliaus Matulionio gyvenimu apmąstė Kryžiaus kelią ir, ties Apsireiškimo koplyčia sutikę nuo Tytuvėnų keliaujančius piligrimus, kartu, su giesme Mergelei Marijai lūpose, įžengė į Šiluvos Baziliką, kur vėliau vyskupai aukojo šv. Mišias. Viešpats davė malonę Kauno šv. Jono Pauliaus II piligrimams šv. Mišiose dalyvauti prie palaimintojo Teofiliaus Matulionio relikvijų.
Laisvės piligrimystė baigėsi nuostabiais pietumis Šv. Jono Pauliaus II namuose ir lietaus lašais pasipuošusių rožių aromatu prie Apsireiškimo koplyčios.

Kauno šv. Jono Pauliaus II piligrimai nuoširdžiai dėkoja Dievui, Kauno arkivyskupui, jo pagalbininkams Arkivyskupijos kurijos darbuotojams, Piligrimų centro vadovui, savanoriams ir visiems buvusiems kartu piligrimystės maldoje ir siūlo nedalyvavusiems žygyje nepraleisti progos kitais metais prisijungti eiti kartu, dėkojant Dievui už mums visiems brangią Laisvę – tai ir padėka, ir nuostabi patirtis.
Fotonuotraukų autoriai: Vytenis Kalpokas ir Rita Karalienė